اخبار

تغییر نقشه تولید تراشه های TSMC

تغییر نقشه تولید تراشه های TSMC – ابرو باد و ماه و خورشید و فلک در کارند

پس از وقوع سیل در تایوان و آب گرفتگی محل تاسیس کارخانه تولید تراشه های 3 و 5 نانومتری شرکت تایوانی، تاسیسات تولید این شرکت در محل دیگری نصب خواهند شد، تولید آنها تا چند ماه به تاخیر خواهد افتاد و نقشه تولید تراشه های TSMC تغییر خواهد کرد. برای جزییات بیشتر با ما همراه باشید.

جزییات و دلایل تغییر نقشه تولید تراشه های TSMC

شرکت TSMC در حال حاضر نصب تاسیسات فناوری 5 نانونمتری خود را آغاز کرده تا تولید خود را افزایش دهد. از طرفی به صورت موازی سعی در راه اندازی خط تولید دیگر برای فناوری 3 نانومتری بوده اما به دلیل وقوع سیل و نشت گاز در محل توسعه این کارخانه، تمامی تاسیسات در قسمت توسعه فناوری 5 نانومتری ذخیره شده اند تا نقشه نصب آنها تغییر کند. تاکنون شرکت TSMC از توضیح دریاره این اتفاقات خودداری کرده است اما پیش از این ها مشخص شده بود که کارخانه جدید این شرکت دارای 8 فاز است. چهار فاز برای تاسیسات 5 نانومتری آماده می شود و 4 فاز دیگر نیز برای تاسیسات فناوری 3 نانومتری.

 

در حال حاضر توسعه 4 فاز اول این کارخانه ( که مخصوص تاسیسات 5 نانومتری این شرکت است) رو به اتمام است و بزودی شاهد افزایش ظرفیت تولید تراشه های 5 نانومتری این شرکت خواهیم بود اما امروز خبر رسیده که این شرکت تاسیسات 3 نانومتری خود را هم در این فازها انجام داده است. هر چند که هنوز مشخص نشده که تجهیزات نصب شده در این مکان برای تولید تراشه یا برای جابجایی دوباره است اما با توجه به اینکه تنها 1 سال تا شروع رسمی برنامه زمانی شرکت تایوانی برای تولید انبوه تراشه های 3 نانومتری باقیمانده است. پس این نتیجه را میگیریم که قرار است ظرفیت تولید این دو تراشه نصف شوند.

تولید ماشین آلات مورد استفاده برای تولید پردازنده های 3 نانومتری تنها توسط شرکت هلند ASML انجام می شود و آنها برای چاپ میلیاردها مدار کوچک روی ورق سیلیکونی، چندین بار توسط مواد شیمیایی تمیز می شوند. از آنجایی که محل نصب این تاسیسات با آب سیل و بعد از آن، گاز پر شد، بعید می دانیم که به این زودی استانداردهای لازم برای نصب این تاسیسات پاس شوند.

خرید هاست میدلاین

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.