آموزش های وردپرس

نصب افزونه وردپرس

نصب افزونه وردپرس

یکی از مهمترین ویژگی های سیستم مدیریت محتوای وردپرس انعطاف‌پذیری بالای آن است. به طوری که شما با نصب افزونه های متنوع و گوناگون قادر به افزودن امکانات فوق العاده حرفه ای به سایتتان خواهید بود. شما با نصب افزونه دلخواهتان دیگر نیازی به هیچگونه کدنویسی در سایتتان نخواهد داشت و به راحتی می توانید سایتتان را شخصی سازی نمایید. باید توجه داشته باشیم که امروزه استفاده از افزونه وردپرس بسیار گسترده شده و کاربران زیادی از آن برای توسعه سایت خود استفاده می نماید . به همین خاطر ما در این مقاله قصد داریم به شما راههای نصب افزونه های وردپرس را آموزش داده تا به راحتی بتوانید امکانات سایتتان را بیشتر کنید و در آمدتان را از سایت افزایش دهید. پس حتما تا انتهای آموزش با ما همراه باشید.

نصب افزونه وردپرس

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

☑ نصب و فعال سازی افزونه ها به کمک مخزن وردپرس
☑ نصب و فعال سازی و افزونه هابه کمک بارگذاری فایل آن در وردپرس
☑ به روز رسانی پلاگین وردپرس
نصب و فعال سازی افزونه ها به کمک مخزن وردپرس
یکی از متداول ترین و ساده ترین راه های نصب افزونه در سایت، استفاده از مخزن وردپرس است که تمامی افزونه های وردپرس به صورت رایگان در آن جمع آوری شده و شما تنها با جستجوی نام افسانه مورد نظر قادر به پیدا کردن و نصب و فعال خواهد بود. برای نصب و فعال سازی افزونه به کمک مخزن وردپرس  مطابق شکل  زیر،به پیشخوان وردپرس سایتتان رفته و دربخش افزونه ها بر روی دکمه “افزودن “کلیک کنید.

پس متوجه چیزی در قسمت جستجوی افزونه ها، نام افزونه مورد نظر خود را تایپ نمایید. بعد از یافتن افزونه بر روی دکمه نصب افزونه کلیک کرده و سپس بعد از اینکه نصب افزونه با موفقیت انجام شد بر روی دکمه “فعال نمایید” کلیک کنید.

بدین صورت شما توانستید از طریق مخزن وردپرس افزونه مورد نظرتان را نصب و فعال سازی کنید حال در بخش بعدی به شما یاد خواهیم داد که چگونه از طریق بارگذاری افزونه این کار را انجام دهید.

نصب و فعال سازی افزونه ها به کمک بارگذاری فایل آن در وردپرس

دومین راه برای نصب پلاگین وردپرس بارگذاری فایل پلاگین می باشد که کار بسیار ساده ای است. برای انجام این کار مطابق شکل زیر به بخش افزونه ها و زیر منوی افزودن در پیشخوان وردپرس بروید و بر روی دکمه ” بارگذاری افزونه” کلیک نمایید. سپس با کلیک بر روی دکمه “choose file” باید فایل zip افزونه مورد نظر را از روی کامپیوتر تان انتخاب کرده و به سایت خود اضافه کنید .

بدین شکل شما توانستید نصب پلاگین وردپرس به کمک بارگذاری فایل آن را آن را انجام دهید. حال معمولا بعد از گذشت مدتی برای هر افزونه نسخه بروزتر آن ارائه می‌شود و شما باید از طریق بخش افزونه ها، افزونه مربوطه را بروزرسانی نمایید.
برروز رسانی پلاگین در وردپرس

یکی از مهمترین عوامل افزایش امنیت و کارایی بهتر سایت بروزرسانی افزونه ها می باشد.

شما برای بروزرسانی افزونه های سایتتان تنها کافیست مطابق شکل زیر به بخش افزونه ها و زیر منوی ” افزونه های نصب شده” در پیشخوان وردپرس بروید و هر افزونه ای که برای آن اطلاعیه بروزرسانی وجود دارد را آپدیت نمایید. برای آپدیت افزونه باید بر روی قسمت ” هم اکنون به روز نمایید” کلیک نمایید. البته توصیه می‌کنیم بیش از به روزرسانی هر افزونه از عدم تداخل آن با نسخه وردپرس و یا قالب سایتتان اطمینان حاصل نمایید.

نصب پلاگین وردپرس
همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم،یکی از مهمترین ویژگی ها و خصوصیات وردپرس انعطاف پذیر بالای آن است. بدین صورت که شما با نصب افزونه های متنوع و گوناگون قادر به اضافه کردن امکانات فوق العاده حرفه ای به سایت تان خواهید بود. قطعا افزایش امکانات سایت، باعث جلب رضایت بیشتر کاربران و مشتریان شما خواهد شد و به افزایش درآمد شما کمک بسیار خوبی خواهد کرد. ما در این آموزش به شما تمامی مراحل نصب افزونه وردپرس را آموزش دادیم. حال تصمیم با خودتان است که کدام روش را انتخاب نمایید.در نهایت از توجه شما به این مقاله سپاسگزاریم. لطفا سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.