آموزش های عمومی

هاست پایتون و مزایای آن چیست ؟

هاست پایتون چیست و مزایای آن

آیا میدانید هاست پایتون چیست و مزایای آن کدام است؟

 

هاست پایتون

 

شاید این جمله معروف را شنیده باشید که می‌گویند سن فقط یک عدد است. این جمله در مورد هاست پایتون هم صدق می کند. با اینکه بیش از سی سال از عمر زبان برنامه نویسی پایتون می‌گذرد این زبان نه تنها در بین نخبگان فناوری اطلاعات بلکه در بین کاربران میزبانی وب هم خیلی محبوب و پرطرفدار است. در این مقاله می خواهیم در مورد اینکه هاست پایتون چیست و مزایای آن صحبت کنیم.

 

هاست پایتون چیست؟

قبلاً در مورد تفاوت هاست لینوکس و هاست ویندوز صحبت کردیم. در میزبانی وب از زبان های برنامه نویسی مختلفی استفاده می شود همانطور که ما شاهد هاست لینوکس و هاست ویندوز هستیم. هاست پایتون نیز یک نوع هاست اشتراکی است که می توان از آن به عنوان یک فضای میزبانی استفاده کرد. هست پایتون بر پایه زبان برنامه نویسی پایتون طراحی شده  است و از زبان برنامه نویسی پایتون پشتیبانی می کند.

در واقع در هاست پایتون، زبان برنامه نویسی پایتون روی سرور نصب شده و به توسعه دهندگان زبان پایتون این امکان را فراهم می‌سازد تا بتوانند آزادی عمل بیشتری برای توسعه برنامه‌های مبتنی بر پایتون خود داشته باشند امکانات منحصر به فردی را برایش فراهم می سازد.

هاست پایتون بهترین گزینه برای افرادی است که سایت خود را بر پایه پایتون طراحی کرده اند.

 

 

معرفی زبان پایتون

زبان برنامه نویسی پایتون ابتدا در سال ۱۹۸۰ مطرح گردید. در آن زمان هیچ شخصی فکر نمی‌کرد که روزی پایتون یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی دنیا شود. این زبان برنامه نویسی به عنوان یک زبان کامل ساخته شده و محدود به نوع خاصی از نرم افزار نمی باشد.
زبان برنامه نویسی پایتون در جهان بسیار محبوب است و از آن برای تحلیل داده استفاده می شود. برخلاف برخی زبان های برنامه نویسی رایج دیگر که بلاک های کد در آکولاد تعریف می شوند ( به ویژه زبان هایی که از نحو زبان سی پیروی می کنند) در زبان پایتون از نویسه فاصله و جلو بردن متن ب نامه برای مشخص کردن بلاک های کد استفاده میشود.

مزایای هاست پایتون چیست؟

1.با استفاده از هاست پایتون می‌توانیم یک سایت پربازدید با ترافیک نامحدود داشت.

2.پایتون یکی از ۳ زبان برنامه نویسی برتر در جهان بعد از C , جاوا است و امکانات متنوع و بی نظیری دارد.

3.در هاست اشتراکی پایتون به SSH و دستورات مختلف پایتون دسترسی خواهید داشت.

4.با استفاده از هاست پایتون می توانید از گواهینامه SSL رایگان استفاده کرد.

5.هاست اشتراکی پایتون توسط یکی از بهترین دیتاسنترهای جهان یعنی دیتاسنتر هتزنر آلمان میزبانی می شود.

6.از دیگر مزایای استفاده از هاست پایتون امکان ثبت دامنه رایگان یکساله است .

7.در هاست پایتون از کنترل پنل سی پنل استفاده می شود و دارای سرعت و عملکردی فوق العاده است.

 

کاربرد های پایتون چیست ؟

کاربرد های زبان برنامه نویسی پایتون را می‌توان به سه گروه تقسیم کرد:
1.توسعه نرم افزارهای تحت وب
2.علم داده شامل تحلیل داده ها، یادگیری ماشین و…
3. اسکریپت نویسی
از سال ۲۰۰۳ پایتون طبق شاخص تیوبی یکی از ده زبان محبوب برنامه نویسی بوده است.و در فوریه ۲۰۲۰ سومین زبان برنامه نویسی محبوب بعد از سی و جاوا بوده است. پایتون در سالهای ۲۰۰۷ ،۲۰۱۰ ،۲۰۱۸ به عنوان زبان برنامه نویسی سال انتخاب شده است.
چه کسانی از هاست پایتون استفاده می‌کنند؟

در صورتی که در طراحی سایت در زبان برنامه نویسی پایتون استفاده کرده باشید هاست پایتون باعث می شود که سایت سازگاری بیشتری با هاست داشته باشد و کدهای پایتون به راحتی اجرا شوند.
از هاست پایتون برای میزبانی سایت ها ،اپلیکیشن ها و توسعه برنامه های پایتون استفاده می‌شود. در هاست پایتون از تمامی نسخه های پایتون پشتیبانی می شود علاوه بر این هاست اشتراکی python دارای فریمورک های محبوب پایتون مثل فریمورک جنگو (DGango) و فلسک (Flask) است که باعث می شود بتوان تمام کدهای پایتون را روی این هاست اجرا کرد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *